Борците на АСК Сливен с три титли при кадетите

08:41, 13 юни 17 / Спорт 25 455 Шрифт:

Атанас Иванов в кат. 42 кг,  Цветан Евтимов - кат. 85 кг и Димитър Христов при 100-килограмовите са с шампионски титли от Държавното първенство по борба за катети.

Надпреварата за свободен стил се проведе в Горна Оряховица. За отличията се пребориха състезатели от всички клубове в страната.

Сливенските борци, освен  трите златни отличия, към колекцията си прибавиха и среброто, която спечели Халит Гюлбиев в категория до 42 кг.

За „Най-резултатен състезател” бе определен  Боби Ников, кат. 76 кг, "Димитровград".
Призът „Най-техничен състезател” бе присъден на  Димитър Ангелов, кат. 58, Бургас.

Първото място в отборното класиране заеха борците на Димитровград с 66            точки.  АСК "Сливен" с актив от 48 точки зае втората позиция, а трети са състезателите на "Черноморец-св. Борба"-Бургас с     38 точки.

В края на седмицата Сливен ще бъде домакин на Държавния лично-отборен шампионат по борба за жени и за мъже в двата стила.

По програма състезанието е на 17 и 18 юни и ще се проведе в спортна зала „Васил Левски”.