Петер Бош: Това е победа за футбола

08:38, 12 май 17 / Спорт 25 335 Шрифт:

„В края ни се наложи да оцеляваме, но успяхме да го направим и крайният резултат е красив. Можете да го наречете победа за футбола“, коментира наставникът на Аякс Петер Бош след загубата от Лион с 1:3, след която холандците се класираха за финала на Лига Европа. Това предаде БГНЕС.

Аякс имаше преднина от 4:1 от първата среща в Амстердам, но трябваше да трепери в края, за да си осигури място в мача за трофея. „Момчетата започнаха добре, създадоха положения и отбелязаха едно. Всичко се развиваше добре до последната минута на първото полувреме, когато всичко се срина.

Играчите на Лион започнаха да вярват, публиката бе зад тях и тогава става трудно. На почивката им казах да не се паникьосват. В края, особено след червения картон на Виргевер, трябваше да оцеляваме. Успяхме да го направим и крайният резултат е красив. Можете да го наречете победа за футбола“, каза Бош след двубоя. „Хубаво е да си на финал, но играеш на финал, за да спечелиш“, допълни треньорът на Аякс.