Джокович и Федерер с чисти победи преминаха втория кръг, Сок си уреди мач с Григор

09:12, 13 мар 17 / Спорт 25 204 Шрифт:

Поставеният под №2 Новак Джокович победи британеца Кайл Едмънд с 6-4, 7-6 (7-5) и се класира за трети кръг на Мастърса в Индиън Уелс. В следващия кръг съперник на сърбина ще бъде Хуан Мартин Дел Потро. Това информира БГНЕС.

Роджър Федерер пък даде само три гейма на французина Стефан Робер и продължава напред след изразителна победа с 6-2, 6-1 само за 52 минути. В трети кръг швейцарецът ще спори със Стив Джонсън от САЩ.

Надпреварата напусна още един от поставените тенисисти - №6 Марин Чилич, който отстъпи пред 19-годишния американски квалификант Тейлър Фриц с 6-4, 5-7, 4-6.

По-рано снощи Григор Димитров стартира в турнира с убедителна победа над Михаил Южни с 6-4, 6-0. Следващ противник на българина ще бъде Джак Сок. Американецът елиминира швейцареца от финландски произход Хенри Лааксонен в три сета 6-3, 0-6, 6-4. Джак Сок води срещу Григор в преките двубои с 2-1. Хасковлията спечели първия мач между двамата в Стокхолм през 2014 г., но през следващия сезон 2015 загуби от него на Ролан Гарос и на Мастърса в Канада.