Хардън с трипъл-дабъл изведе Хюстън до успех срещу Кливланд

08:17, 13 мар 17 / Спорт 25 229 Шрифт:

Асът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън отбеляза пореден за сезона трипъл-дабъл и помогна на отбора си да победи действащия шампион в НБА Кливланд Кавалиърс със 117:112. Това информира БГНЕС.

На голямата почивка "ракетите" отстъпваха с девет точки, но успяха да наваксат изоставането в третата четвърт и да вземат малка преднина, която удържаха до финалната сирена. Хардън завърши с 38 точки, 11 асистенции и 10 борби. За Кливланд ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг вкараха съответно 30 и 28 т.

Бруклин Нетс се наложи над Ню Йорк Никс със 120:112 и записа първата си домакинска победа за 2017 г. Брук Лопес реализира 27 точки за победителите, а Кармело Антъни 27 за Никс, които загубиха трети пореден мач и пети в последните шест срещи на отбора.

Финикс Сънс загуби у дома от Портланд Трейл Блейзърс със 101:110. Деймиън Лилард допринесе за успеха на гостите с 39 точки, а за "слънцата" най-резултатен стана Девин Букър с 28 пункта.

В други двубои от НБА Индиана Пейсърс надви Маями Хийт със 102:98, а Филаделфия Севънти Сиксърс спечели визитата си на Лос Анджелис Лейкърс със 118:116.