Реал надви трудно Бетис и оглави класирането в Примера

07:46, 13 мар 17 / Спорт 25 193 Шрифт:

Реал Мадрид победи Бетис с 2:1 на "Сантяго Бернбаеу" и оглави класирането в Примера дивисион. Това информира БГНЕС. Мадридчани, макар и трудно сломиха съпротивата на съперника си и се възползваха от грешката на Барселона, която по-рано в неделя отстъпи с 2:1 пред Ла Коруня на "Риасор".

На "Бернабеу" пред 73 000 зрители гостите поведоха в резултата с гол на 21-годишния Тони Санабрия в 24-ата минута. В 41-ата Марсело даде точен пас на Кристиано Роналдо, който въобще не бе покрит от отбраната на андалусците и с глава възстанови равенството. 9 минути преди края на редовното време след центриране от ъглов удар Серхио Рамос се извиси над всички и с глава осигури победата на тима си. Реал оглави Ла Лига с 62 точки (има и мач по-малко), Барселона е с 60, Севиля - 57. В следващия 28-и кръг Реал гостува на борещия се за място в евротурнирите Атлетик Билбао, а Барселона посреща Валенсия.