Плевенският "Спартак" загуби с 1:2 на собствен терен срещу "Етър" (Велико Търново)

21:58, 05 мар 17 / Спорт 25 952 Шрифт:

Плевенският "Спартак" загуби с 1:2 на собствен терен  от гостуващия му "Етър"(Велико Търново) в среща от 19-ия кръг на Втора професионална футболна лига. В 3-ата минута плевенския вратар Марин Орлинов спаси силен удар от фаул на Иван Стоянов. След още 6 минути Стоянов уцели гредата, а Стефан Неделчев посрещна топката. Орлинов изби, но въпреки това реферът даде гол. Малко след това Цветелин Радев изравни, но попадението бе отменено заради засада.

В 19-ата минута Крис Гади стреля от ляво  под плонжа на Кирил Акалски за 1:1.  В 52-ата минута рефера Ивелин Занев отсъди дузпа за нарушение на Орлинов срещу Джихат Кямил, а Стоянов я превърна в гол. После Станислав Георгиев едва не си вкара автогол, уцелвайки гредата на плевенската врата.

Секунди по-късно резервата Велимир Попчев стреля с глава над гредата след центриране от фаул на Георги Янев. В оставащия половин час не се случи нищо интересно. Така плевенчани записаха второ поражение от началото на пролетния дял от първенството.