"Етър" отстъпи на шестия в елита в контрола

19:44, 10 фев 17 / Спорт 25 444 Шрифт:
Лидерът във Втора лига „Етър“ Велико Търново загуби днес с 1:3 от шестия в родния елит "Дунав" Русе" в мач от турнира „Балчик Къп“.

Дунавци бяха по-активни и владееха топката още от първите минути. Само едно попадение обаче падна до почивката и то бе дело на автора на двата гола от предходния двубой Бирсент Карагарен – в 32-ата минута.

През втората част последваха сериозни промени в двата състава. Въпреки това „драконите“ продължиха да са по-активният отбор. Карагарен дори удвои преднината им след асистенция на Ндуе Муйеци в 78-ата минута. Малко по-късно резултатът стана класически, след като Юлиан Ненов проби отляво, центрира и опитът на един от търновските бранители да изчисти топката я прати във вратата за 3:0 за „Дунав“.

2 минути преди края все пак „болярите“ намериха сили да намалят чрез Йордан Апостолов.

Така „Дунав“ записа заслужен успех с 3:1 над един от най-сериозните кандидати за промоция в елита и първи във временното класиране на втория ешелон „Етър“.