„Етър” разпечата „Созопол” и излезе отново начело

09:22, 20 ное 16 / Спорт 25 430 Шрифт:
„Болярите” сложиха край на серията на „Созопол” от 8 поредни мача без загуба и допуснат гол, като нанизаха три в мрежата му и оглавиха временното класиране във Втора лига след изненадващото 1:1 на „Септември” у дома с „Банско”.

Етърци обаче дадоха сериозни жертви срещу коравия противник – вратарят Акалски е със счупена ръка, а Петър Димитров със сериозна контузия на левия крак, съобщиха от пресслужбата на "виолетовите".

Гостите напълно оправдаха очакванията за отбор, който тотално затваря играта и прави футбола срещу него изключително труден. Цяло първо полувреме мина без нито една опасност пред двете врати с позиционна твърда игра предимно в централната част. Созополчани не се колебаеха да действат твърдо в единоборствата и да не дават никакви шансове за атака към вратата им. Бе напълно ясно, че който вкара гол, ще вземе сериозно предимство и мачът ще се отвори.

Това стори „Етър” в 44-ата минута, когато след едно балонно центриране опитният Петър Димитров находчиво прехвърли с глава излезлия вратар Теменлиев за1:0. Това бе първият гол на Димитров за сезона и първи гол в мрежата на „Созопол” след близо 770 минути игра.

Както се и очакваше, второто полувреме нямаше нищо общо с първото – яростни атаки и на двата тима, което даде възможност на „виолетовите” да извадят своите козове. В 48-ата минута след атака отляво и центриране на Кямил Иван Петков стреля опасно с глава, но вратарят извади в корнер. Малко след това пък след корнер за гостите Георги Хашев с глава стреля над гредата.

В 58-ата минута обаче реферът свири спорна дузпа за посягане на Симеон Иванов в пеналта, която бе бурно оспорвана от защитника и цялата публика. От бялата точка капитанът на гостите Станимир Митев хладнокръвно вкара за 1:1.

Отговорът на етърци обаче бе светкавичен – само след две минути Иван Петков центрира пред вратата и именно защитникът Симеон Иванов – Матераци с удар от въздуха направи 2:1 и попадна в прегръдките на своите. И това обаче не бе всичко. В 67-ата минута току-що влезлият Цветомир Тодоров отне топката, напредна и с удар покрай вратаря увеличи резултата на 3:1. Още в следващата атака пък страхотен удар на капитана Станислав Генчев мина до гредата.

След като на два пъти бе наритан от нападателите на „Созопол“, вратарят Кирил Акалски в 77-ата минута бе заменен принудително от Цветомир Цанков. Към края на мача и пред двете врати закипя – първо Тафраджийски от гостите в 89-ата минута стреля опасно с глава, но Цанков извади в корнер, а удар на Митев с глава мина до гредата. В даденото петминутно продължение първо Пепи Димитров стреля опасно над гредата, въпреки че доиграваше мача на куц крак. Стиснал зъби, ветеранът обаче доигра срещата. В 94-ата минута пък след контраатака Николай Цветков с красив удар прехвърли пресрещащия го вратар, но топката мина до гредата.

„Етър” взе крайно важен мач и отново оглави класирането, а играчите бяха изпратени от публиката със заслужени аплодисменти.

„Етър“: Акалски (77 Цанков), Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Николов, Ст. Генчев, Плахов, Ивайлов (68 Цветков), Кямил (59 Тодоров), Петков, Димитров.