Шахматен турнир „Маринополци“ ще се проведе в Павликени

12:57, 24 авг 16 / Спорт 25 356 Шрифт:
Шахматен турнир „Маринополци“ ще се проведе на 27 август в Павликени. Организатори на турнира са Община Павликени и шахматен клуб „Асеневци“ – Велико Търново.

Шахматен турнир „Маринополци“ е за състезатели с международен рейтинг по класически (стандартен) шахмат под 2300. Състезанията ще се проведат по швейцарската система в 7 кръга.

За победителя в генералното класиране Община Павликени е осигурила награда в размер на 250 лева и купа „Маринополци“. Парични награди ще бъдат връчени на първите осем състезатели в генералното класиране, както и за четиримата най-добри шахматисти с рейтинг до 2000. Най-добре представилият се шахматист от Павликени, както и най-добре представилият се ветеран над 60г. също ще получат награди. Специални награди за деца – момчета и момичета – до 10г., до 12г. и до 14г. са предвидили организаторите.

Шахматният турнир „Маринополци“ е под патронажа на кмета на Община Павликени инж.Емануил Манолов.